Click Me Click Me Click Me Click Me Click Me Click Me Click Me Click Me

24 maja 2015

Pomysł na wiosenne śniadanie dla liczących kalorie :) Energetyczny koktajl truskawkowo-kakaowyPogoda nas ostatnio nie rozpieszcza, ale humor łatwo można poprawić sobie pysznym, energetycznym i zdrowym śniadaniem. Podzielę się przepisem/pomysłem na ostatnio moje ulubione śniadanie połączone z drugim śniadaniem w wariancie dla liczących kalorie, do których się zaliczam ;)


Przepis nie będzie dla nikogo zaskoczeniem, ale zbliża się sezon truskawkowy, więc warto pomyśleć o włączeniu tych przepysznych i świeżych owoców do swojego menu. Mój wariant jest dla osób lubiących słodkie i kakaowe na dowód, że dieta nie wyklucza smacznych posiłków :)

Składniki mojego koktajlu:
180 g umytych i obranych truskawek
200 ml mleka 0,5% (oczywiście można dać jogurt, maślankę, ale mnie z chudym mlekiem smakuje najbardziej)
5 g gorzkiego kakao

(opcjonalnie można dać cukier lub słodzik, dlatego tego nie liczę)
(aby śniadanie było pełne, proponuję jeszcze płatki)Truskawki, mleko i kakao (ja dodaję jeszcze troszeczkę słodzika, bo lubię słodkie) wrzucam do blendera i miksuję do uzyskania jednolitej konsystencji. Koniec przepisu :)

Koktajl jest puszysty i przepyszny. Z podanych składników wychodzi szklanka i miseczka do płatków co daje 140 kcal. W praktyce wygląda to tak, że częścią zalewam porcję płatków (30 g Nestle Fitness – 110 kcal), a resztę koktajlu biorę ze sobą do pracy w formie drugiego śniadania.


Wartość kaloryczna samego koktajlu: 140 kcal
Wartość kaloryczna koktajlu i płatków: 250 kcal rozdzielone na I i II śniadanie :)W innym wariancie zamiast truskawek można dodać banan, maliny i wszystkie inne owoce, które smakują nam z kakao. Samo kakao można zastąpić kostką gorzkiej czekolady.

2 komentarze: